Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Kaçkar Dağları Milli Parkı Turizm Geliştirme Projesi

Mart 16, 2014

              

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında AB Fonlarından desteklenecek olan “Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Alt Yapı Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” Toplantısı;

Doğa Koruma ve Milli parklar Genel Müdürü Sn Ahmet ÖZYANIK’ ın katılımı ile Rize Valisi Sn Nurullah ÇAKIR Başkanlığında Rize Valiliği Toplantı Salonunda DKMP 12. Bölge Müdürü Sn Mustafa BULUT un sunumlarıyla gerçekleştirilmiştir.

 Toplantıya İl özel İdaresi Genel Sekreteri Sn Ümit Hüseyin GÜNEY, İl Genel Meclis Başkanı Sn Hakan GÜLTEKİN, Çamlıhemşin Kaymakamı Sn Aziz GÖLBAŞI, İl Kültür Turizm Müdür Yrd. Sn Enver TOPRAK, Çevre ve Şehircilik Müdür V.  Sn Atilla GENÇ, Rize Valiliği Turizm Danışmanı Sn Ersin DEMİREL, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay KALDIRIM,  DKMP Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Sn Dr. Nihan YENİLMEZ ARPA, İl genel Meclis  Üyesi Sn Osman HAŞİMOĞLU, DKMP 12. Bölge Müdür Yrd. Sn Cüneyt ALOĞLU, Sn Hasan TERZİOĞLU Kamu kurum ve kuruluşları, DKMP 12. Bölge Müdürlüğü idari ve teknik personeli katılım sağlamışlarıdr.

Toplantıda katılımcılara “Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Alt Yapı Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” hakkında bilgiler verilmiş ve toplantıda karşılıklı görüş alışverişi yapılarak proje hakkında bilgi alışverişi sağlanmıştır. Projenin ihale dosyasının hazırlığı için DOKA ile ortak çalışılmasına karar verilmiştir.