Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

DKMP 12. Bölge Müdürlüğü Ankara Uluslararası Rize Günlerinde…

Nisan 11, 2014

 

Ankara Rizeliler Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Rize Günleri etkinlikleri 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Salonunda ve Bahçesindeki çadırlı alanda icra edilmeye başlandı.

Etkinlik açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn Hayati YAZICI ile Rize milletvekilleri Sn Nusret BAYRAKTAR ve Sn Hasan KARAL, Rize Valisi Sn Nurullah ÇAKIR, Başbakanlık Müsteşarı Sn Fahri KASIRGA, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sn Kenan İPEK, DKMP Genel Müdürü Sn Ahmet ÖZYANIK, DKMP Genel Müdür Yardımcısı Sn Sabri KİRİŞ ile Rize’nin yetiştirdiği Ankara’da görev yapan Rize’li bürokratlar ve Rize’deki Kurum, Kuruluş, STK temsilcileri ve vatandaşlar katılmıştır.

Protokol üyeleri açılış konuşmalarından sonra stantları gezerek etkinliğe iştirak eden Kurum, Kuruluş ve STK’lara teşekkür ve nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Etkinliklere kapsamlı bir şekilde katılım sağlayan DKMP 12. Bölge Müdürlüğü, Atatürk Kültür Merkezi Salonunda tanıtım, Bahçede ise Ankaralı hemşerilerimize fidan dağıtımı standı açmıştır. Etkinliğin yapıldığı salondaki stantta ziyaretçilere yöresel ürün ikramının yanında, ilimizin korunan alanları ve yapılan faaliyetlere ait tahnitler, broşürler, kitapçık ve afişler bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Bahçede açılan stantta ise katılımcılara fidan dağıtımı yapan DKMP 12. Bölge Müdürlüğü etkinliğe katılan ziyaretçilerin beğenisini kazanmıştır.

Bölge Müdürlüğümüzün stantlarını ziyaretleri ile onurlandıran değerli Bakanımız Sn Hayati YAZICI, milletvekillerimiz Sn Nusret BAYRAKTAR ve Sn Hasan KARAL, protokol üyeleri ile Genel Müdürlüğümüz ve 9. Bölge Müdürlüğümüze sağlamış oldukları lojistik destek için ayrıca şükranlarımızı arz ediyoruz.